Informace k výuce a organizaci školního roku 2018/2019

5. 12. 
Vánoční tvoření bude 20. 12. v 1. a 2. vyučovací hodině. Budeme vyrábět andílky, připravte si 1/2 litrovou lahev z čirého skla (např. od rumu :-) ), odstraňte z ní nálepky. Zde budete mít nachytaná křídla, polystyrenové kuličky na hlavu, stříbrný a zlatý sprej, k dispozici bude tavná pistole. Další nápady na dozdobení nechám na vás.
 
30. 11.
V týdnu od 3. - 7. 12.  budeme mít místo přírodovědy vlastivědu. Jsme pozadu, v přírodovědě naopak hodně napřed.
 
6. 12. - den otevřených dveří, zkrácená výuka do 11:30, oběd štafetou. Možno navštívit výuku ve 3. a 4. vyučovací hodině. Bude tématicky zaměřena na Karla IV., práce děti + rodiče. (Vánoční tvoření předpokládám až 20. 12., dám včas informace.) Od 12:00 do 16:00 bude otevřena škola i pro veřejnost. K vidění bude adventní výstava prací žáků, prohlídka učeben, v 15:00 vystoupení školního sboru.
 
V pondělí 3. 12. budou děti potřebovat nůžky z manikúry.
 
16. 11.
Sběr papíru proběhne ve dnech 21. 11. od 13:00 do 16:00 a 22. 11. od 7:00 do 8:00. 
Třídní schůzky budou ve čtvrtek 22. 11. od 16:00.
 
16. 10.
Také v letošním školním roce probíhá na škole sběr pomerančové, mandarinkové a citronové kůry. Kůru děti nosí usušenou, zváženou. Výtěžek bude použit na akci pro 5. třídy Hele lidi se sdružením Slepíši. Dále sbíráme víčka od PET lahví pro pomoc žákovi s vazbou na naši školu. Použité baterie v rámci recyklohraní, výtěžek pro dětský domov.
 
Sběr papíru bude opět na podzim a na jaře. Kontejnery budou jako vždy přistaveny před školou. Podzimní termín je 21. - 22. 11., časy upřesním. Celoročně můžete na sběrný dvůr odvážet papír sami a nechat vystavit potvrzení na školu. Výtěžek je určený pro třídu.
 
Nově: Každé úterý bude v naší třídě od 12:45 do 13:30 možnost doladit potřebné učivo formou doučování. 
 
2. 10.
Fotografie z osady Křivolík najdete na: https://ulozto.cz/tam/_6373F94SrA9e. 
Velké díky panu Hladíkovi za nafocení.
 
18. 9.

Informace ke školní exkurzi Osada Křivolík, 27. září 2018

Sraz u školy bude v 6:45. Děti odvedu na autobus, který odjede v 7:00 z parkoviště u tržnice. S sebou děti budou mít jídlo a pití, průkaz zdravotní pojišťovny,  pláštěnku,  oblečení na pobyt venku. Děti, kterým se dělá při jízdě nevolno, si vezmou před cestou Kinedryl a budou ho mít i v batůžku na cestu zpět. Předpokládaný příjezd z Křivolíku je mezi 14:00 – 14:30, místo výstupu z autobusu dle domluvy s panem řidičem (tržnice nebo zastávka Horní). Děti odvedu ke škole, odtud půjdou do družiny nebo domů stejně, jako po skončení vyučování. Mobilní telefony – pouze na vlastní zodpovědnost. Nedávejte prosím dětem do autobusu čokoládu, ani v čokoládě máčené sušenky. Obědy pro tento den jsou odhlášené.

6. 9.
Děti nenosí sešity, pracovní sešity...ujednotím zde, co mají mít ke kterému předmětu:
Český jazyk:
učebnice
Čj pracovní sešit 1. díl
Procvičování pravopisu
sešit 544 - český jazyk
sešit 544 - čtení/sloh 
 
Čtení:
Čítanka (děti si mohou nechat v lavici)
Hravá čítanka
sešit 544 čtení/sloh
 
Matematika:
učebnice
M pracovní sešit 1. díl
sešit 544 - matematika
ve čtvrtek i sešit 420 - geometrie
 
Vlastivěda:
učebnice dějiny
PS dějiny
sešit 444 - vlastivěda
 
Přírodověda:
učebnice
PS přírodověda
sešit 424 - přirodověda
 
Na geometrii ořezanou trvdou tužku, trojúhelník, pravítko, linkovanou podložku do geometrického sešitu (lenocha).
Dále budou mít v aktovce fólii na psaní tužkou A4.
 
5. 9.
Prosím o 50 Kč do Pč, děti budou vyrábět záložku, 140 Kč na divadelní předplatné. Půjdeme v každém pololetí na jedno představení. Dále 230 Kč na exkurzi do pravěké vesnice. Celkem tedy 420 Kč. 
50 Kč nejdéle v pondělí, zbytek stačí do 20. 9.
 
28. 8.
Vážení rodiče...
Vítám Vás v novém školním roce. Postupně sem budu přidávat informace k organizaci prvních dnů. V tuto chvíli se již můžete kouknout na rozvrh hodin čtvrté třídy.
 
První školní den - děti si už mohou přinést a uložit do skříní pomůcky na Vv a Tv. Vyučování končí v 9:35, pak děti odchází na oběd a domů nebo do družiny. V úterý budou dětem přiděleny skříňky, v prvních dnech školního roku budou chodit do třídy v botách. Uzamykání skříněk zůstavá stené jako v loňském roce - tedy vlastním zámečkem.  Při příchodu do budovy školy a odchodu z budovy školy se děti vždy zaregistrují přiložením čipu ke krabičce u dveří - evidence a bezpečí žáků. 
 
Z důvodu rekostrukce školního hřiště, se v okolí školy pohybuje těžká technika. Děti budou poučeny o bezpečnosti a  respektování bariér. Zároveň bude platit zákaz hraní si a pobíhání kolem školy po skončení výuky. 
 
Třídnická hodina bude v pondělí od 12:30 do 13:00 v sudém školním týdnu. První termín 10. 9.
 
Děti by měly mít malou krabičku do lavice, ve které budou mít drobnosti potřebné k výuce - lepidlo, nůžky, kapesníky...
 
Většinu předmětů děti vučuji já. Další vyučující jsou zde:
Aj - Mgr. Ivona Tomková, Mgr. Jarmila Hortová
Pč - Mgr. Veronika Marčáková
Inf - Mgr, Jarmila Hrdinová, Mgr. Lenka Litochlebová
 
Chystané akce:
27. 9. - exkurze do pravěké vesnice, osada Křivolík.
16. 10. - 8:00 - 11:30  - dopravní hřiště.
  
Prosím o kontrolu a doplnění penálu - funkční pero + náhradní bombičky, ořezané tužky a tužka č. 3 na geometrii, pastelky, ořezávátko, guma, krátké pravítko, lepidlo v tubě, núžky, mohou být i fixy v základních barvách.
 
Vv - pevná, uzavíratelná a podepsaná krabice na výtvarné potřeby: temeperové barvy, vodové barvy, štětce ploché a kulaté v odlišných velikostech, černá tuš, špejle (5 ks), křídy na papír, noviny na lavici, potřeby na úklid - houbička, hadřík, voskovky zn. KOH-I-NOOR, lepidlo Herkules.
 
Tv - oblečení v sáčku na cvičení v tělocvičně.